
Az MTA Ökológiai Kutatóközpont blogja már tableten és okostelefonon is kényelmesen olvasható. Havonta egy-egy cikket jelentetünk meg ökológus szakemberek „tollából”. Várjuk az írásokat, véleményeket és hozzászólásokat!
A weboldalt 2012 júliusában alapította Báldi András. Az alábbi szavakkal indította útjára a blogot: „Nagy hiányát pótoljuk a magyar nyelvű ökológiának, amikor helyet adunk egy blognak, amely fontos információforrása lehet a szakterületet érintő híreknek, illetve fórumot biztosít gondolatcserének, vitának is. Várunk tehát minden, a szélesebb szakterületet érintő hírt, cikk vagy kiadvány ismertetést, véleményt, személyes hozzászólást és ötletet, vagy rövid szakmai írást, mely az ökológus társadalmat érdekelheti. A blog nyitott minden ökológus és érdeklődő számára, örömmel várjuk, sőt kérjük aktív közreműködésüket egy élő és aktív fórum működtetésében.”

Ma is ennek szellemében gondozzuk a honlapot. Ugyanakkor az olvasók figyelméért folytatott versenyben az Ökológia blognak is teljes megújulásra volt szüksége. Internetes „újságunk” tartalmi és programozási kereteit 2012-ben alakítottuk ki. Ha visszagondolunk, akkor még csekély számú okostelefon volt forgalomban Magyarországon. Azonban a helyzet gyökeresen megváltozott: 2019-ben már talán az internethasználat 43%-a mobilon és tableten zajlik. A kis képernyőn is élvezhető tartalomhoz újfajta programozási megoldásokra volt szükség. Radikálisan egyszerűsítettük a hozzászólások módját is: nem szükséges többé regisztrálni, jelszóval belépni … azonnal hozzászólhatunk és közvetlenül megírhatjuk véleményünket a cikkekhez!

Forrás: http://gs.statcounter.com
Az első cikk - Klein Ákos írása a felsőoktatás és a fenntarthatóság viszonyáról - már meg is jelent az új felületen.
A szerkesztési feladatokat Bajomi Bálint látja el a kezdetektől fogva; a háttérben Ittzés Dóra, Horváth Ferenc és Báldi András segíti a munkát. Az Ökológia blogra havi egy cikket szerkesztünk be, mindig azzal a reménnyel, hogy a problémafelvetések nyomán aktív és konstruktív szakmai vita alakul ki az adott témában.
Használják egészséggel a blogot! Az ökológia tudományterületéhez tartozó rövid cikkeket várunk! Cseréljünk eszmét a cikkek végén! Iratkozzanak fel hírlevelünkre, hogy azonnal értesülhessenek új cikkeink megjelenéséről!
És legfőképpen: jó olvasgatást!
Kapcsolat, további információ:
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni